май, 2015 ел
пәнҗешәмбе

Казанда КФУның IТ-лицее территриясендә “ХХI гасыр Кулибиннары” дип исемләнгән яшь уйлап табучыларның республика олимпиадасы узды.

28 апрельдә Татарстан Республикасы лидеры Рөстәм Миңнеханов республикабызның төрле районнарыннан килгән 17 ветеранга, тыл хезмәтчәннәренә, “1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүгә 70 ел” медальләре тапшырды. Шулай ук Республиканың күренекле затларына хезмәттәге уңышлары өчен Россия Федерациясенең һәм Татарстанның дәүләт бүләкләрен тапшыру булды. Татарстан Республикасы лидеры кулыннан барлыгы 62 кеше дәүләт бүләкләре алды. Быел районда үтәчәк бәйрәм тантанасында колоннада тәүге тапкыр тыл хезмәтчәннәре һәм сугыш чоры балалары барачак.

Кадерле фронтовиклар һәм тыл хезмәтчәннәре! Сезне чын күңелдән Бөек Җиңүнең 70 еллык юбилее белән тәбрик итәм!

Хөрмәтле фронтовиклар, тыл ветераннары һәм сугыш чоры балалары!

8 май көнне Җиңү паркында Бөек Җиңүнең 70 еллыгына багышлап митинг узачак. Шул ук көнне Чупай авылында обелиск ачыла.

Бик матур бер иртәдә РОСТО (ДОСААФ) автомәктәбе яныннан Бөек Җиңүнең 70 еллыгына багышланган “Каһарманнар эзе буйлап” автоузышы старт алды. Катнашучылар арасында Бөек Ватан сугышы ветераннары Михаил Тихонов, Михаил Тюкин, автомәктәп начальнигы Сергей Топоров, «Веста» күппрофильле яшьләр үзәге вәкилләре бар иде.

Матвеевка авылында Бөек Ватан сугышы корбаннары хөрмәтенә куелган обелиск быел өр-яңадан салынды.

Минзәләнең данлыклы кешеләре турында кызыклы мәгълүматлары белән уртаклашты газета укучыбыз Рөстәм Шәймәрданов (халкыбыз Бөек Җиңүнең 70 еллыгына каршыларга әзерләнгән чорда бу бигрәк тә актуаль). Аларның берничәсен газета укучыларга да тәкъдим итәргә булдык.

Югары Тәкермән авыл җирлеге башлыгы Алия Шәрипова инициативасы белән Фәрит Шәрипов дүрт сугыш ветеранына район газетасы “Минзәлә”- “Мензеля”га ярты еллык подписка бүләк итте.
Иске Иркәнәш авылында яшәүче иң өлкән кешеләрнең берсе – Фәһимә Баһаветдинова хакында мин шулай дип әйтер идем.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: