Барыгызны да SUNNYФЕСТ Бөтенроссия креатив чана фестиваленә чакырабыз!

2023 елның 6 феврале, дүшәмбе

Татарстанда Бөтенроссия креатив чаналар SUNNYФЕСТ фестиваленә әзерлек төгәлләнә

Экстремаль, якты, алдан әйтеп булмый торган вакыйгаларның берсенең ватанында тау битен урнаштырганнар һәм аны тулы бер урамга «ныгыту» өчен һава торышын көтәләр. 11 февральдә Россиянең барлык почмакларыннан 50 командага төшәргә туры киләчәк.

7 ел эчендә SUNNYФЕСТ амашачылары барысы да күрде - танылган «КАМАЗ» дан алып, Мич, карават һәм танкларга кадәр, алар хәрәкәткә килгән, чөнки алар өч метрлы биеклектән бәрелешкәннәр. Хәер, җиңү өчен креатив техника дизайны аз, пассажирлар тиешле күренергә, төшү алдыннан үзләрен тәкъдим итәргә һәм тамашачыларның күңеленә хуш килмәгән урындыкларыннан егылып төшмәскә тиеш. Ә бу бөтен кешегә дә мөмкин түгел, 450 метрлы дистанцияне берәүләр җил белән, икенчеләре экипаж әгъзаларын яки бөтен техниканы югалта. Әмма хәтта аларның да «кайда бу видано! " номинациясендә җиңү мөмкинлеге бар."яисә үзеңә Тамашачы мәхәббәте призын алу. Фестивальне оештыручылар яктырткычлы чана өчен аерым номинацияне карадылар. Алар таудан "десертка" төшәчәк һәм креативлык һәм яктылык дәрәҗәсе буенча бәяләнәчәк.

Командалар бер тема белән генә чикләнмиләр. Әмма, күпчелек самодельных машиналар һәрвакыт төзелә карата үз авторлары елның төп вакыйгалар, шартлар һәм геройлары. Әйтик,» ковидный ел " да осталар үз чыгышларын табибларга багышларга, пандемиягә һәм вакцинациягә карата мөнәсәбәтләре турында сөйләргә омтыла, үз чаналарын ашыгыч ярдәм кареталары, шприцлар рәвешендә төзи. Оештыручылар быел фестивальнең иң патриотик килеп чыгуына ышана. Мондый популяр «Җиңү безнең артта булачак!"үзебезнекеләрне ташламыйбыз!""плакатлар һәм чаналар үзләре бизәячәк.

Фестивальне Мамадыш районы администрациясе оештыра. Ярышларның приз фонды-150 мең сум. Аны төрле шәһәрләрдән, эре компанияләрдән һәм кечкенә предприятиеләрдән катнашучылар, гаилә экипажлары бүлешәчәк. Төрле елларда компанияне район башлыгы Анатолий Иванов, Министрлар, артистлар, журналистлар тәшкил итте. Әйтик, уңышлы кадрлар өчен креатив чанага ел саен Беренче канал корреспонденты Светлана Костина утыра.

Узышлар арасында фестиваль кунаклары фотога төшә, башка конкурсларда катнаша, ярминкәдә сувенирлар сайлый, концерт карый ала.

Сезне 2023 елның 11 февралендә фестивальгә чакырабыз. Башлана 10.00 сәгатьтә. Уздыру урыны: Татарстан Республикасы, Мамадыш шәһәре, Совет урамы/Гагарин урамы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: