Минзәләдә балыкчылар ярышлары һәм уха фестивале югары дәрәҗәдә узды

2023 елның 18 феврале, шимбә

Балыкчылар ярышлары һәм ухи фестивале шәһәрдә 4 нче тапкыр уза. Быел балыкчылар ярышлары һәм ухи фестивале Еатерина күпере янында үткәрелде. Ярышларда катнашучылар саны 60ка якын иде. Балыкчылар һәм аларны карарга килүчеләр бик күп иде. "Әти, әни һәм мин" номинациясендә Коршуновлар гаиләсе җиңүгә лаек булды. 165 грамм авырлыктагы" иң зур балык " ны Никита Стрекалов тоткан. "Иң яхшы ир-ат-балыкчылар" номинациясендә Эмиль Абдуллин, "Иң яхшы хатын-кыз – балыкчылар" номинациясендә – Гөлчәчәк Шишкина, "беренче балык" номинациясендә-Денис Балакаев билгеләнде. Иң өлкән балыкчы булып Иске Мәлкән авылыннан Кәримә Шишкина танылды (76 яшь).
Балык тоту буенча команда зачетында беренче урынны "Минзәлә-Сервис"ҖЧҖ хезмәткәрләре яулады. Алар барысы бергә 2 кг 675 грамм балык тоттылар. Икенче һәм өченче урыннарны "Дуслар" һәм "Минзил фишт"командалары егетләре бүлеште.
"Иң тәмле колак" номинациясендә Минзәлә педагогика көллиятенә тиңнәр булмады. Икенче урынны Кадрәк һәм Югары Тәкермән авыл җирлекләре, өченче урынны Иске Маҗын һәм Воровский исемендәге авыл җирлекләре командалары алды. Уха фестивалендә командалар арасында беренче урынны районның социаль яклау бүлеге, икенче урынны Иске Матвеевка һәм Иске Мәлкән авыл җирлекләре алды. Ә район хакимияте командасы өченче урын белән генә канәгатьләнде. Фестивальнең Гран-приына район яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге лаек булды. Һәр номинациядә җиңүчеләрне район башкарма комитеты җитәкчесе Марат Кәримов котлады, дипломнар һәм махсус бүләкләр тапшырды.
Аннары барысы да колак һәм кайнар чәй эчтеләр, шулай ук коймак авыз иттеләр. Балык тоту ярышларында һәм уха фестивалендә шулай ук рәхәтләнеп биергә һәм күңел ачарга мөмкинлек бар иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: