2023 елның 7 февраленә Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр килеп чыгуның көндәлек оператив фаразы

2023 елның 6 феврале, дүшәмбе

Казан буенча: Аязучан болытлы. Төнлә һәм иртә белән урыны белән кар, томан. Көндез явым-төшемсез. Җил төньяк-көнчыгыш, төньяк 2-7 м/с. төнлә минималь һава температурасы, иртән -11..-13, 17 гә кадәр аязганда. Көндез максималь һава температурасы -9..-11˚. Юлларда бозлавык.

Идел һәм Көнбатыш Кама буенча (Кайбыч, Югары Ослан, Апас, Кама Тамагы, Чүпрәле, Буа, Яшел Үзән, Биектау, Лаеш, Питрәч, Әтнә, Арча, Балтач, Саба, Теләче, Балык Бистәсе, Кукмара, Мамадыш муниципаль районнары): болытлы ачыклык белән. Урыны белән Кар. Аерым районнарда томан, туңу. Җил төньяк-көнчыгыш, төньяк 2-7 м/с. төнлә минималь һава температурасы, иртән -11..-17˚. Көндез максималь һава температурасы -8..-11˚. Юлларда бозлавык.

Көнбатыш Кама буенча (Спас, Әлки, Алексеевск, Чистай, Яңа Чишмә, Аксубай, Нурлат, Чирмешән муниципаль районнары): аязучан болытлы. Урыны белән Кар. Аерым районнарда томан, туңу. Җил төньяк-көнчыгыш, төньяк 2-7 м/с. төнлә минималь һава температурасы, иртән -15..-17, 22гә кадәр аязганда. Көндез максималь һава температурасы -9..-12˚. Юлларда бозлавык.

Көнчыгыш Кама буенча (Алабуга, Менделеевск, Әгерҗе, Түбән Кама, Зәй, Сарман, Минзәлә, Мөслим, Актаныш, Әлмәт, Азнакай, Лениногорск, Бөгелмә, Ютазы, Баулы, Тукай муниципаль районнары һәм Чаллы шәһәр округы): аязучан болытлы. Урыны белән Кар. Аерым районнарда томан, туңу. Җил төньяк-көнчыгыш, төньяк 2-7 м/с. төнлә минималь һава температурасы, иртән -15..-17, 22гә кадәр аязганда. Көндез максималь һава температурасы -10..-13˚. Юлларда бозлавык.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: