2024 елның 22 мартына Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр килеп чыгуның көндәлек оператив фаразы

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Консультация-метеорологик күренешнең интенсивлыгы турында кисәтү 2024 елның 21 мартында 22 мартында төнлә һәм 22 мартында иртән 22 мартта 22 сәгатьтән 10 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән томан көтелә.

Казан буенча: алмашынучан болытлылык. Явым-төшемсез. Көньяк-көнбатыш җиле 2-7 м/с.минималь һава температурасы төнлә, иртән -8..-10, аязганда -14 кадәр. Көндез һаваның максималь температурасы +4..+6˚. Юлларда урыны белән бозлавык.

Идел буе һәм Көнбатыш Кама алды буенча (Кайбыч, Югары Ослан, Апас, Кама Тамагы, Чүпрәле, Буа, Тәтеш, Яшел Үзән, Биектау, Лаеш, Питрәч, Әтнә, Арча, Балтач, Саба, Теләче, Балык Бистәсе, Кукмара, Мамадыш муниципаль районнары): үзгәрешле болытлылык. Явым-төшемсез. Төнлә һәм иртән урыны белән томан. Көньяк-көнбатыш җиле 2-7 м/с.минималь һава температурасы төнлә, иртән -7..-10, аязганда -14 кадәр. Көндез һаваның максималь температурасы +3..+7˚. Юлларда урыны белән бозлавык.

Көнбатыш Кама аръягы буенча (Спас, Әлки, Алексеевск, Чистай, Яңа Чишмә, Аксубай, Нурлат, Чирмешән муниципаль районнары): алмашынучан болытлылык. Явым-төшемсез. Төнлә һәм иртән урыны белән томан. Көньяк-көнбатыш җиле 2-7 м/с.минималь һава температурасы төнлә, иртән -9..-12, -17 кадәр аязганда. Көндез һаваның максималь температурасы +2..+5˚. Юлларда урыны белән бозлавык.

Көнчыгыш Кама алды һәм Кама аръягы (Алабуга, Менделеевск, Әгерҗе, Түбән Кама, Зәй, Сарман, Минзәлә, Мөслим, Актаныш, Әлмәт, Азнакай, Лениногорск, Бөгелмә, Ютазы, Баулы, Тукай муниципаль районнары һәм Яр Чаллы шәһәр округы) буенча: алмашынучан болытлылык. Явым-төшемсез. Төнлә һәм иртән урыны белән томан. Көньяк-көнбатыш җиле 2-7 м/с.минималь һава температурасы төнлә, иртән -9..-12, -17 кадәр аязганда. Көндез һаваның максималь температурасы +2..+5˚. Юлларда урыны белән бозлавык

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: