Минзәләдә Татарстанда милли мәдәниятләр һәм традицияләр елына багышланган гиря буенча ярышлар уздырылды

2023 елның 19 марты, якшәмбе

Минзәлә шәһәренең "Олимп" теннис үзәгендә егетләр һәм кызлар арасында гире спорты буенча район ярышлары узды. Турнир Татарстанда милли мәдәниятләр һәм традицияләр елына багышланган иде. 5 уку йортыннан 40тан артык яшь атлет катнашты.

Ярышларны ачып, Минзәлә районының Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге башлыгы Фәиз Хизбуллин спортчыларга күтәренке рух һәм җиңел гирь теләде.

Үз категорияләрендә җиңүчеләр: Дамир Зарипов (2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе), Арсений Лесков (мәктәп-интернат), Тимур Фәтхуллин, Риналь Нафиков, Каролина Таирова (МПК), Виталий Шалтин (МСХТ), Александр Чухланцев, Замир Тимерханов, Александрия Кузнецова, Алена Легошина, Дмитрий Галеев (КШИ).

Минзәлә шәһәренең "Олимп" спорт мәктәбе архивыннан фото.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: