«Чыганакларга сәяхәт»XII республика конкурсы

2021 елның 20 сентябре, дүшәмбе

Конкурсның максаты-балаларны һәм яшьләрне мәдәни мирас өлкәсендә инновацион туристлык проектларын эшләү һәм тормышка ашыруга җәлеп итү,яшьләрдә ватанпәрвәрлек хисе тәрбияләү, туган якның мөһим туристлык ресурслары турында яшьләрнең хәбәрдарлыгын арттыру.

"Чыганакларга сәяхәт " Татарстанда балалар һәм яшьләр аудиториясенә юнәлтелгән, Татарстан Республикасында эчке һәм чит ил туризмын үстерергә әзер булган, мәдәни мирас һәм өстенлекле туристлык үзәкләрен үстерү белән бәйле инновацион туристик проектларны тормышка ашырып, беренче конкурс булды.

Конкурс түбәндәге номинацияләр буенча үткәрелә::
1) «Татарстан Республикасында кая барырга теләр идем»темасына иң яхшы рәсем.
2) иң яхшы мәдәни-танып-белү маршруты.
3) туризм төрләре буенча иң яхшы экскурсия маршруты-бүлекләр буенча:
авыл туризмы маршруты;
этнотуризм маршруты;
актив туризм һәм ял маршруты;
гастрономик туризм маршруты.
4) татар телендә иң яхшы экскурсия маршруты
5) туризм өлкәсендә иң яхшы проект.
Конкурс проекты түбәндәге темаларның берсенә тапшырыла::
Татарстан Республикасы муниципаль районына туристларны җәлеп итү;
Татарстан Республикасының туристлык потенциалын алга җибәрү;
Татарстан Республикасының туризм өлкәсен цифрлаштыру.
6) иң яхшы видео-экскурсия.

Конкурс дүрт яшь төркемендә үткәрелә:

1) башлангыч гомуми белем бирү оешмаларында катнашучыларның конкурс проектлары (1-4 сыйныф, 7-10 яшьлекләр).
2) төп гомуми белем бирү оешмаларында катнашучыларның конкурс проектлары (5-9 сыйныфлар, 10-15 яшьлекләр).
3) урта гомуми белем бирү оешмаларында катнашучыларның конкурс проектлары (10-11 сыйныф) һәм урта һөнәри белем бирү (15-18 яшь).
4) югары белем бирү оешмаларының һәм эшләүче яшьләрнең конкурс проектлары (19 яшьтән 25 яшькә кадәр).
Конкурс турында Нигезләмә Дәүләт комитеты сайтында урнаштырылган https://tourism.tatarstan.ru/xii-respublikanskiy-konkurs-puteshestvie-k.htm

Материалларны конкурс комиссиясенә 2021 елның 20 октябреннән дә соңга калмыйча тапшырырга кирәк.

Нәтиҗәләр 2021 елның 26 ноябренә кадәр конкурс комиссиясе утырышында билгеле булачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: