1500 мең татарстанлы ТСРда электрон сертификатлар кулланган

2023 елның 22 мае, дүшәмбе

Социаль Фондның Татарстан Республикасы буенча бүлеге тарафыннан техник реабилитация чараларына 1500дән артык электрон сертификат рәсмиләштерелгән.
Гомуми суммасы 30 млн.сумнан артык.
Электрон сертификат-дөнья картасы номерына бәйләнгән реестр язмасы.
Сервис сатып алуга бүлеп бирелгән акчалар картага күчерелми, ә федераль казначылык тарафыннан бюджетта һәр ТСР (ИПРА нигезендә) өчен резервлана һәм турыдан-туры сатучыга МИР картасын кулланып әйберләр сатып алганда җибәрелә.
Фондның электрон каталогында 740 җитештерүчедән һәм тәэмин итүчедән 6,9 меңнән артык реабилитация әйберләре тәкъдим ителгән. Анда бәяләрне, шулай ук электрон сертификатларны кабул итүче кибет адресларын табарга мөмкин. Исемлек даими рәвештә киңәйтелә.
Сертификатны рәсмиләштерергә, аны алырга һәм кирәкле реабилитация чарасын өйдән чыкмыйча социаль фондның шәхси кабинетында яки дәүләт хезмәтләре порталында заказ итәргә мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: