Хуҗәмәт РМЗ призына көрәш буенча традицион турнир 24 нче тапкыр узды

2023 елның 15 марты, чәршәмбе

Минзәлә районында Хуҗәмәт ремонт-механика заводы быел да татар көрәше буенча традицион турнир үткәрде. Биредә Хуҗәмәт  "РМЗ" (тренеры - Флюр Галиев), Поисево, Актаныш районы (тренеры - Әнәс Садри), Чаллы шәһәре (тренеры – Ирек Заһриев), Тукай (тренерлары – Танзил Хәмәдиев, Тимур Сафин, Рамил Закиров), Минзәлә районнары (тренерлары – Рамзил Бәдриев, Фәнияр Гәрәев) командалары катнашты.

Флюр Галиев, " РМЗ " Кузембетьево авылы командасы тренеры, ярышларны оештыручы:

2009 елда туган егетләр һәм кызлар арасында ярышлар 25, 32, 36, 40, 45 кг, ә 2007 елда туган һәм аннан яшьрәк егетләр арасында 50 һәм 60 кг авырлык категорияләрендә узды.барлыгы 63 көрәшче катнашты, шуларның 10ы безнең көрәшчеләр иде.

Ярышларны ачу тантанасында Кузембетьево РМЗ баш инженеры Рамил Гәрәев катнашты. Чаллы командасы тренеры Ирек Заһриев һәм Яңа Тәкермән авылыннан Ринат Гайнетдинов судьялар булдылар. Ярышларны уздыруда Минзәлә шәһәренең "Юбилейный" балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе директоры Илфар Сафиуллин һәм аның хезмәткәрләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: