Муса Җәлил исемендәге Минзәлә педагогика көллияте хәбәр итә.

2023 елның 20 гыйнвары, җомга

Бүген, 2023 елның 20 гыйнварында, Муса Җәлил исемендәге Минзәлә педагогика көллияте базасында «физик, рухи-әхлакый үсеш һәм патриотик хисләрне исәпкә алу нигезендә яшь спортчыларны әзерләү проблемалары һәм перспективалары» семинары узды.  Әлеге курслар район башлыгы Айдар Сәлахов кушуы буенча оештырылды.

Семинар эшендә район Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Нэля Бикеева, "Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге» МКУ җитәкчесе Фаяз Хизбуллин, «мәгариф бүлеге» МКУ җитәкчесе Леонид Петраев, «Муса Җәлил исемендәге Минзәлә педагогика көллияте» директоры Ренат Ибраһимов, шәһәрнең спорт мәктәпләре җитәкчеләре һәм тренерлар, физик культура укытучылары катнашты.

Семинарның максаты-балаларга һәм яшьләргә патриотик тәрбия бирүнең төп юнәлешләрен гамәлгә ашыру өлкәсендә педагогик хезмәткәрләрнең, тренерларның һәм башка белгечләрнең һөнәри компетентлыгын арттыру һәм балаларга һәм яшьләргә патриотик тәрбия бирү өлкәсендә мәгариф, физик культура һәм спорт учреждениеләренең үзара хезмәттәшлеге механизмнарын камилләштерү .

Семинар тантаналы ачылыштан башланды, аның барышында җитәкчеләр барлык катнашучыларны сәламләделәр. Педагогика көллияте укытучылары тренерлар өчен кызыклы чыгышлар әзерләделәр. Эльвира Гиргирчик «Физик культура» бүлекчәсе студентлары белән тамашачыларны спорт тамашасы белән сөендерде, Надежда Мясникова балаларны һәм яшьләрне патриотик тәрбияләүнең актуаль проблемаларын җиткерде, Сергей Титов физик культура һәм спорт өлкәсендә сәләтле балаларны ачыклауда кулланыла торган методикаларны, психологик тренингларны һәм педагог-психолог күнегүләрен күрсәтте, аеруча кызыксыну уятты тыңлаучылар бар.

Семинарның эше түгәрәк өстәл форматында дәвам итте.  Кискен дискуссия түбәндәге мәсьәләләр буенча барды: физик культура һәм спорт өлкәсендә кадрлар кытлыгын Җиңү юллары; мәктәп физкультура укытучысы һәм спорт тренерының үзара хезмәттәшлеге; гомуми белем бирү учреждениеләре кысаларында спорт сәләтле балаларны ачыклау; муниципаль дәрәҗәдә иң яхшы спортчыларны һәм тренерларны хөрмәтләү. Булган проблемаларны хәл итүгә ирешелде, шулай ук Минзәлә районының физик культура һәм спортны үстерү өлкәсендәге яңа инициативалар һәм идеяләр яңгырады.

Семинар сертификатлар тапшыру тантанасы белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: