Минзәлә районының Кадрәк авыл җирлегендә киләсе елга зур өметләр баглыйлар

2023 елның 14 гыйнвары, шимбә

Җыенга килгән Кадрәк авыл җирлегендә узган елда районның социаль-икътисади үсеш фактлары, саннары белән район башлыгы Айдар Сәлахов таныштырды.

Авыл җирлеге башлыгы Хәлил Нәбиуллин чыгышыннан күренгәнчә, узган ел барлык биш авылда да уңай үзгәрешләр булды. Салым җыю планын да арттырып үтәгәннәр, физик затлардан җыемнар гына бик түбән һәм үзара салым һәр авылга зур файда китергән. Гаилә фермалары да актив эшли. Мөнәвир Сафиуллин, савым сыерлары кимүгә карамастан, авылларда 700 тонна сөт җыйды.

Районда капиталь ремонт таләп итүче өч клубның берсе монда. Алла кышкы салкыннарда эшләүчеләргә булышсын!!
Быел клубны ремонтлауга өметләнәләр, Иске мунчада яшәүчеләр асфальт юл сорыйлар, Җәмәктә яшәүчеләр ФАПны көтәләр, су өчен яңа скважина кирәк.
Район башлыгы сүзләренчә, болар барысы да проект документларын әзерләү активлыгына бәйле һәм илдәге икътисади вәзгыятькә бәйле.

Җыенда диспансерлаштыру белән бәйле мәсьәләләр белән Муса Хәбибуллин чыгыш ясады, яңа участок Михаил Боков криминаль хәл турында сөйләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: