Минзәлә районында терлек азыгы әзерләү техникасын кабул итү үткәреләчәк

2022 елның 24 мае, сишәмбе

Район хуҗалыклары механизаторлары яңгырлы һавада да эшсез утырмыйлар. Алар азык әзерләү техникасын ремонтлау белән шөгыльләнәләр.

Хуҗалыкларда әле күп эшлисе бар."Камский бекон" ҖЧҖендә һәм "Заиковский" хуҗалыгында барлык техника язгы-җыю эшләренә әзер, механизаторлар бу мөһим кампаниянең башлануын гына көтәләр.  Ә кайбер хуҗалыкларда, кышка азык әзерләүгә җитди карап, барлык механикалаштырылган машиналар күпьеллык үләннәр белән басуларга керергә тиеш.  Ә кайбер КФХларда печән чапкычларын ремонтларга, запас частьләр табарга һәм алып кайтырга кирәк. Май ахырында районга терлек азыгы әзерләү техникасын кабул итү өчен Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы вәкилләре комиссиясе киләчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: