Муса Җәлил исемендәге Минзәлә педагогика көллияте хәбәр итә

2021 елның 22 сентябре, чәршәмбе

26 нчы августтан 29 нчы августка кадәр көллиятнең гимназия сыйныф укучысы Галиева Диләрә Илшат кызы (Муса Җәлил исемендәге «Минзәлә педагогика көллияте " ДАҺБУ укытучысы Титов Сергей Вячеславович) «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia) 2021 елда Уфа шәһәрендә узган IX милли чемпионат финалында Татарстан җыелма командасы составында «Физик культура, спорт һәм фитнес юниорлар» компетенциясендә катнашты, менә дигән нәтиҗә күрсәтте һәм «профессиональлек өчен Бал-Лон»белән бүләкләнде.
2021 елның 14 сентябрендә Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнехановның «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia)IX Милли чемпионаты финалында җиңүчеләрне һәм призерларны хөрмәтләү тантанасы булды. Татарстан җыелма командасы гомуми медаль зачетында 1 нче урынны яулады – Республика конкурсантлары WorldSkills стандартлары буенча Россиядә иң масштаблы һөнәри осталык ярышларының 140 бүләгенә ия булдылар.
Диләрәне бу яхшы нәтиҗәләре өчен котлыйбыз, киләчәктә дә уңышлар телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: