2021 елның 22 июленә Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килүнең көндәлек оператив фаразы.

2021 елның 21 июле, чәршәмбе

2021 елның 22 июлендә көндез һәм кич белән Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә урыны белән көчле яңгыр, яшен, төньяк җилнең төньяктан секундына 15-20 метрга кадәр кыска вакытлы көчәюе, урыны белән боз явуы көтелә.

Казан буенча:

Аязучан болытлы һава.Төнлә явым-төшемсез.Көндез яңгыр, урыны белән көчле яңгыр, кайбер районнарда яшен.Җил төньяктан,төньяк-көнбатыштан, секундына 6-11 метр, көндез урыны белән кыска вакытлы көчәйгәндә 15-17 метрга кадәр..+19˚. Көндез максималь һава температурасы +22..+24˚.

Идел һәм Көнбатыш Кама  уенча:

Аязучан болытлы һава.Төнлә урыны белән кыска вакытлы яңгыр.Көндез яңгыр, урыны белән көчле яңгыр, кайбер районнарда яшен, урыны белән боз.Җил төньяктан, төньяк-көнбатыштан, секундына 6-11 м, көндез урыны белән кыска вакытлы көчәйгәндә 15-20 м/с кадәр минималь һава температурасы төнлә +16..+19˚. Көндез максималь һава температурасы +22..+25˚.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: