"Эхо веков в истории семьи - Тарихта без эзлебез"шәҗәрә фестивален үткәрү турында

2024 елның 14 октябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты алты ел дәвамында «гаилә тарихында Гасырлар кайтавазы – Тарихта без эзлебез» Шәҗәрә фестивален үткәрә.ул , ата-бабалары тарихы белән мавыккан меңләгән гаиләләрне берләштереп, Татарстан Республикасы өчен әһәмиятле вакыйгага әверелде.

Чара шәҗәрә традицияләрен саклауга һәм үстерүгә, гаилә багланышларын һәм буыннар дәвамчанлыгын ныгытуга, киң җәмәгатьчелекнең Татарстан һәм үз гаиләсе тарихына кызыксынуын җәлеп итүгә юнәлдерелгән.

Фестивальдә документлар белән расланган гаилә династияләре, шул исәптән Татарстан Республикасыннан һәм Россия Федерациясеннән читтә яшәүчеләр, Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче (яки яшәүче) халыклар вәкилләре белән туганлык бәйләнешләре булган гаилә династияләре катнаша ала.

Юридик затлар, муниципаль берәмлекләр, мәгариф оешмалары, Татарстан Республикасы Халыклары ассамблеясе вәкиллекләре һәм филиаллары катнашу өчен гаилә династияләрен тәкъдим итә алалар.

Республика этабында җиңүчеләр (1, 2, 3 урыннар) дипломнар һәм акчалата призлар белән бүләкләнәләр:

200 000 (ике йөз мең) сум-1 урын өчен;

170 000 (йөз җитмеш мең) сум – 2 урын өчен;

3 урын өчен 150 000 (йөз илле мең) сум.

«Хезмәт династиясе» номинациясе 100 000 (йөз мең) сум

«Гаилә традицияләренә ярдәм» номинациясе-100 000 (йөз мең) сум.

«Тынычлык гаиләсе» номинациясе 100 000 (йөз мең) сум

Документлар электрон почта адресы буенча җибәрелә festival.ehovekov@tatar.ru аннары почта элемтәсе аша яки шәхсән тәкъдим итеп (420107, ТР, Казан ш., Ново-Песочная ур., 44).

Фестиваль турындагы нигезләмә белән сылтама буенча танышырга була.

2025 елның муниципаль этабы 2024 елның 11-15 ноябрендә узачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: