Когогина инфекцион хастаханәне реконструкцияләү барышын тикшерде

2023 елның 9 марты, пәнҗешәмбе

РФ Дәүләт Думасы депутаты Әлфия Когогина Татарстан Республикасында Яр Чаллы йогышлы авырулар хастаханәсен капиталь ремонтлау эшләренең барышы белән танышты.

» Сәламәтлек саклау хезмәтләренең уңайлылыгы һәм сыйфаты мәсьәләләре һәрвакыт гражданнарны борчыган мәсьәләләр исемлегендә тора, шуңа күрә үз округымда сәламәтлек саклау үсешен үз өстенлегем һәм даими кайгыртуым дип саныйм", – дип аңлатма бирде депутат.

Чаллыдагы йогышлы авырулар хастаханәсе – Татарстан Республикасында иң эреләрнең берсе. Монда Кама аръягының 17 районыннан пациентлар килә. Учреждениедә инфекцион авырулар өчен 7 бүлек, кабул итү-диагностика һәм анестезиология – реанимация бүлеге, параклиник хезмәтләр: УЗИ һәм ЭКГ кабинетлары, рентген кабинеты, клиник-диагностика, Бактериология һәм вирусология лабораторияләре бар.

"Соңгы елларда без инфекционны масштаблы реконструкциялибез. Яңарту чыннан да җитди, сыйфатлырак медицина ярдәме күрсәтү өчен бүлекләр заманча җиһазларның киң спектры белән җиһазландырыла. Палаталарда кислород бирү өчен консольләр, карават янындагы мониторлар, функциональ караватлар, инфузоматлар, көнкүреш техникасы, персоналны ашыгыч чакыру төймәләре урнаштырылган. Бүлекчәләрдә видеокүзәтү кертеләчәк, хезмәткәрләр өчен заманча эш урыннары җиһазландырылган", - дип билгеләп үтте Әлфия Когогина.

20 мең кв.метр мәйданлы «Б» һәм «В» блоклары тулысынча ремонтланган. агымдагы елның февралендә 6 мең кв. метр мәйданлы «А» блогы файдалануга тапшырылган. бүгенге көндә ремонт мәйданы 7725 кв. метр тәшкил итәчәк «Г» блогында ремонт бара. капремонтның соңгы этабы «Д» блогы булачак, анда административ корпус, галерея һәм ярдәмче биналар урнашкан.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: