Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килүнең көн саен оператив фаразы 21.10.2021

2021 елның 20 октябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә 2021 елның 21 октябрендә иртән, көндез һәм кич белән һава шартларының сизелерлек начарлануы көтелә. Төньяк-көнбатыш циклонының актив атмосфера фронты үткәндә республикада, көнбатыш районнардан башлап, көтелә:

- кар, юеш кар, яңгыр явачак;

көньяк - көнбатыштан исүче җилнең тизлеге секундына 17-22 метрга кадәр.;

- явым-төшемнәрнең начараюы.

Иртәнге сәгатьләрдә һава температурасы 0 тәшкил итәчәк..-1, көн дәвамында һава +2 +7˚кадәр җылыначак.Иртәнге сәгатьләрдә юлларның аерым участокларында бозлавык, кар боткасы барлыкка килергә мөмкин.

Казан буенча:

Болытлы, төнлә аязучан.Төнлә урыны белән бераз кар, юеш кар. Иртән, көндез кар, юеш кар, яңгыр явачак.Җил төньяк-көнбатыштан көньяк-көнбатышка таба күчә, төнлә 6-11 м / с, иртән һәм көндез 9-14 м/с, урыны белән 17-22 м/с.кадәр минималь һава температурасы төнлә 0 .. .-2˚.Көндез максималь һава температурасы +4..+6˚. Иртәнге сәгатьләрдә юлларның аерым участокларында бозлавык барлыкка килергә мөмкин.

Идел алды һәм Көнбатыш Кама буенча:

Болытлы, төнлә аязучан.Төнлә урыны белән бераз кар, юеш кар. Иртән, көндез кар, юеш кар, яңгыр явачак.Җил төньяк-көнбатыштан көньяк-көнбатышка таба күчә, төнлә 6-11 м / с, иртән һәм көндез 9-14 м/с, көчәйгәндә 17-22 м/с.минималь һава температурасы төнлә 0 .. .-2˚.Көндез максималь һава температурасы +4..+7˚. Иртәнге сәгатьләрдә юлларның аерым участокларында бозлавык, кар боткасы барлыкка килергә мөмкин.

Көнбатыш Кама буенча:

Болытлы, төнлә аязучан.Төнлә явым-төшемсез. Иртән, көндез кар, юеш кар, яңгыр явачак.Җил төньяк-көнбатыштан көньяк-көнбатышка таба күчә, төнлә 6-11 м / с,иртән һәм көндез 9-14 м / с, көчәйгәндә 17-22 м / с. минималь һава температурасы төнлә -1..-4˚.Көндез максималь һава температурасы +3..+6˚. Иртәнге сәгатьләрдә юлларның аерым участокларында бозлавык, кар боткасы барлыкка килергә мөмкин.

Көнчыгыш Кама буенча:

Болытлы, төнлә аязучан.Төнлә урыны белән бераз кар, юеш кар. Көндез кар, юеш кар, яңгыр явачак.Җил төньяк-көнбатыштан көньяк-көнбатышка таба күчә, төнлә 6-11 м / с,иртән һәм көндез 9-14 м / с, көчәйгәндә 17-22 м / с. минималь һава температурасы төнлә -2..-5˚.Көндез максималь һава температурасы +2..+5˚. Юлларның аерым участокларында бозлавык, кар боткасы барлыкка килергә мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: