2021 елның 30 июленә Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килүнең көндәлек оператив фаразы

2021 елның 29 июле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә 2021 елның 30 июлендә төнлә урыны белән яшен, көньяк-көнбатыштан секундына 15-20 метрга кадәр кыска вакытлы көчәюе көтелә.

Казан буенча:

Алмашынучан болытлы һава.Төнлә кыска вакытлы яңгыр, аерым районнарда яшен.Көндез урыны белән кыска вакытлы яңгыр. Җил көньяк-көнбатыштан секундына 5-10 м, төнлә яшен вакытында 15-18 м/с, көндез урыны белән 14 м/с кадәр..+16˚. Көндез максималь һава температурасы +25..+27˚.

Идел һәм Көнбатыш Кама буенча:

Алмашынучан болытлы һава. Төнлә кыска вакытлы яңгыр, аерым районнарда яшен. Көндез урыны белән кыска вакытлы яңгыр. Җил көньяк-көнбатыштан секундына 5-10 м, урыны белән көчәйгәндә 14 метрга кадәр, төнлә яшен вакытында 15-20 м/с тизлектә, төнлә һаваның минималь температурасы +14..+17, көндез максималь һава температурасы + 24..+27˚.

Көнбатыш Кама буенча:

Алмашынучан болытлы һава.Төнлә кыска вакытлы яңгыр, аерым районнарда яшен.Көндез урыны белән кыска вакытлы яңгыр.Җил көньяк-көнбатыштан секундына 5-10 м, урыны белән көчәйгәндә 14 метрга кадәр, төнлә яшен вакытында 15-20 м/с тизлектә, төнлә һаваның минималь температурасы +13..+16˚. Көндез максималь һава температурасы +26..+28˚.

Көнчыгыш Кама буенча:

Алмашынучан болытлы һава.Төнлә кыска вакытлы яңгыр, аерым районнарда яшен.Көндез урыны белән кыска вакытлы яңгыр.Җил көньяк-көнбатыштан секундына 5-10 м, урыны белән көчәйгәндә 14 метрга кадәр, төнлә яшен вакытында 15-20 м/с тизлектә, төнлә һаваның минималь температурасы +12..+15˚. Көндез максималь һава температурасы +25..+29˚.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: