Марат Әхмәтов Татарстанның 6 районында татар теленең торышына анализ бирде

2020 елның 11 августы, сишәмбе
Киңәшмә башында ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов тарафыннан күптән түгел татар телен үстерү һәм саклау буенча комиссия җитәкчесе итеп  билгеләнгән ТР Дәүләт Советы Рәисе Урынбасары Марат Әхмәтов болай диде: "Безнең суверенитетка 30 ел. 30 кешедән торган комиссия белән генә 30 ел эчендә эшләнмәгән эшләрне башкару мөмкин түгел. Бу юнәлештә барыбыздан да коллектив эш таләп ителә. Иң беренче чиратта урыннарда җирле хакимият бу юнәлештә актив эшләргә тиеш".

национальном духе. Театр (кстати, в Актанышском районе работают над созданием государственного театра), и мечеть тоже должны вносить свой вклад в сохранение и развитие татарского языка.

Мензелинского, Актанышского, Агрызского, Муслюмовского, Сармановского, Тукаевского районов республики. Вели совещание заместитель председателя Государственного Совета РТ Марат Ахметов, глава Мензелинского района Айдар Салахов, депутаты Государственного Совета РТ Азат Хамаев и Камиль Нугаев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: