Суда күңелле стартлар.

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

2018 елның 18 октябрендә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Минзәлә муниципаль районындагы халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге «дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе профсоюз әгъзалары» суда Күңелле стартлар «йөзү бассейнында башлангыч оешмалар арасында Минзәлә территориаль профсоюз оешмасы тарафыннан оештырылган конкурста катнаштылар.

Әлеге ярышлар матур традициягә әверелде. Командалар арасында үз осталыклары һәм җитезлекләре, суда тору, су астында төрле күнегүләр башкару буенча кискен көрәш барды.  Профсоюз әгъзалары ял иттеләр, күңел күтәренкелеге һәм уңай эмоцияләр алдылар. Ярышларда 7 команда катнашты, алар күңелле эстафетаның биш этабында көч сынашты.

Барлык конкурслар нәтиҗәләре буенча халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге командасы мактау пьедесталының өченче баскычын алды. Барлык катнашучыларны да грамоталар һәм призлар белән бүләкләделәр.

- "Күңелле стартлар» да инде икенче ел рәттән катнашам. Оештыручылар барысы да бик тиз һәм күңелле килеп чыксын өчен күп көч куярга тырыша. Шуны әйтәсем килә: без эшли генә түгел, ял итә дә беләбез. Кызыклы конкурслар, дустанә атмосфера - син монда күп уңай эмоцияләр кичерәсең, дуслар белән аралашасың һәм вакытны файдалы итеп үткәрәсең. Биредә җиңелүчеләр юк, барысы да булдырдылар! Кем катнашты, ул инде җиңүче дә бар!"- дип хәбәр итә социаль педагог Бывалцева Ольга.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: