Минзәләдә районда коррупциягә каршы тору эшен координацияләү буенча комиссия утырышы узды

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Утырышта Минзәлә районы Контроль-хисап палатасы рәисе Гүзәлия Әхмәдуллина тикшерүләр нәтиҗәләре буенча кертелгән күрсәтмәләрнең үтәлешен контрольдә тоту, рөхсәт ителгән хокук бозуларны бетерү буенча чараларның тулылыгы һәм вакытында кабул ителүе, шулай ук бюджет законнарын бозуларны кисәтү һәм кисәтү буенча чаралар күрү буенча эшчәнлек йомгаклары турында доклад белән чыгыш ясады.

Минзәлә районы башлыгы ярдәмчесе Марк Токарев Минзәлә районы халкында коррупциягә каршы дөньяга карашны максатчан Формалаштыру һәм үстерү чараларын гамәлгә ашыру турында сөйләде.

Мәгариф бүлеге җитәкчесе урынбасары Динә Елизарова районда мәктәпкәчә һәм гомуми белем бирү системасында коррупция куркынычларын профилактикалау турында сөйләде.

Минзәлә педагогика көллиятендә коррупциягә каршы тору чараларын гамәлгә ашыру турында колледж директоры Ренат Ибраһимов чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: