Ватан алдындагы бурыч

2017 елның 30 апреле, якшәмбе

Хәрби комиссариатта чакы­рылыш комиссиясенең беренче утырышы үтте, составка төрле дәүләт органнары вәкилләре – полиция, прокуратура, мәгариф бүлеге, район үзәк хастаханәсе, ветераннар советы һәм хәрби ко­миссариат хезмәткәрләре керде. Утырышны резерв составы рәисе, район башлыгы урынбасары Ка­мил Нәҗмиев алып барды. 2017 елның 1 гыйнварыннан урта мах­сус уку йортларында укучылар, уку йортын тәмамлаганчы кичек­тереп торырга хокуклы. ТР Ми­нистрлар кабинеты тарафыннан “Әнигә шалтырат” махсус проекты җибәрелде. Аның эчтәлеге шунда, чакырылучы җыелу пунктында өч сим-карта ала, берсен үзенә кал­дыра, икесен туганнарына бирә, хезмәт итү вакытында ул якынна­ры белән ташламалы тариф бу­енча аралаша ала. Әмма кәрәзле телефоннарны бары тик ятимнәр генә алачак. Чакырылыш комисси­ясе утырышына килүчеләр башка төрле гаскәрләрдә хезмәт итәргә теләкләрен белдерделәр, кичек­тереп тору өчен документларын күрсәттеләр, үзләрен кызыксын­дырган сорауларын бирделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: