Көрәш – тәрбия ул

2017 елның 15 апреле, шимбә

Мәүләү абый Закиров һәм Фәрит абый Хәмәтдинов үткәргән көрәш буенча турнир – физик тәрбия генә түгел, балаларның әхлагын, эчке күңелен ныгыту, иптәшлек, дуслык сыйфатларын сеңдерү дә. Әлеге фи­кер төрле ярышлар үткәрүдә үз акчаларын, көчләрен кызганмаган бу ил агаларына гына түгел, ә Егор Юдин, Рамил Кәримов, Язкәр Биҗанов, Мәхәсим, Ил­нур Вәлиевлар, Эльвира, Радик, Рамил Фәттаховлар, Хәнәфи Кәримов, Рәмзил Бәдриев, Флүр Галиев, Фаяз Хисбуллин, Хәмзә Гыйләҗетдинов, Рөстәм Саранов, Лариннар (әтисе һәм малайлары) һәм башкаларга рәхмәт булып барып ирешсен иде.

Көрәшнең техникумда үтүен аның директоры Эль­вира Ф аттахова б ик о ста ф айдаланды. Б у к өнне ү ткән ачык ишекләр көненә күрше-тирә районнардан килгән балалар, әти-әниләр алдагы елларда биредә укып чык­кан кешеләрнең (М.Закиров, Ф.Хәмәтдинов професси­ональ белемнәрен биредә алганнар) өлкән яшьтә дә көрәшкә тугры калуларын, хәзер дә эшләп алган ак­чаларын кызганмыйча, балаларны тәрбияләүдә үз өлешләрен кертүләрен күрделәр. Фәрит абыйның оныгы көрәшә инде хәзер. Район башлыгы урынбасары Камил Нәҗмиев та ярышта катнашучыларны котлагач, үз малаеның көрәшүен карап утырды. Быел турнирга килүчеләр с аны д а яшь балалар хисабына к үбрәк и де. Әлеге турнирда җиңү яулаучылар Актанышта үтәчәк Минтимер Шәймиев исемендәге турнирда көч сынаша­чаклар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: