Консультация-Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында кисәтү

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

Хөрмәтле гражданнар! «Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохит мониторингы идарәсе» хәбәр итә:

Консультация-метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында кисәтү

26 март төнендә, яңгырларсыз, урыны белән томан, температура -1гә кадәр төшәчәк..-6°.

Көндез һәм кич республика көньяк һәм Көнчыгыш районнардан башлап көньяк циклонның алгы өлешендә булачак, 3-8 мм яңгыр көтелә,

төньяк-көнчыгыш җилнең көчәйүе 15-18 м/с, һава температурасы +2 кадәр..+7°.

Һәркайсы бәла – каза очрагында сез һәрвакыт бердәм ашыгыч хезмәтләр чакыру номерына мөрәҗәгать итә аласыз «112». Шалтыратулар тәүлек әйләнәсендә шәһәр һәм кәрәзле телефоннардан бушлай кабул ителә.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсенең" Ышаныч телефоны " 8 (843) 288-46-96.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: