21 гыйнварга һава торышы.

2019 елның 20 гыйнвары, якшәмбе

Начар метеорологик күренешләр: 2019 елның 21 гыйнварында иртән һәм көндез Татарстан Республикасы һәм Казан шәһәре территориясендә урыны белән буран, көньяк-көнбатыш җилнең көчәюе 15 м/с кадәр көтелә.

Казан Буенча:

Болытлы, төнлә аязучан. Кечкенә Кар, иртән һәм көндез уртача кар. Иртән һәм көндез урыны белән буран. Җил көньяк-көнбатыштан секундына 6-11 метрга кадәр, урыны белән көчәйгәндә секундына 14 метрга кадәр, төнлә минималь һава температурасы -10 метрга кадәр..-12, аязган вакытта -14. Көндез максималь һава температурасы -6..-8.Юлларда бозлавык.

Татарстан Республикасы Буенча:

Болытлы, төнлә аязучан. Төнлә урыны белән бераз кар. Иртән һәм көндез күпчелек районнарда кар; аерым районнарда буран.Җил көньяк-көнбатыштан секундына 6-11 метрга кадәр, урыны белән көчәйгәндә секундына 15 метрга кадәр, төнлә минималь һава температурасы -10 метрга кадәр..-15, көнчыгышта аязган вакытта -18. Көндез максималь һава температурасы -6..11.Юлларда бозлавык.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: