Минзәлә муниципаль районында «Умырзая» тернәкләндерү үзәге балалары пластилинографияне үзләштерәләр.

2019 елның 19 гыйнвары, шимбә

Пластилинография-пластилин белән эшләүнең традицион булмаган техникасы, аның принцибы горизонталь өслектә ярымъеллык предметлар сурәтләнгән лепкә рәсеме булдыру.

Минзәлә муниципаль районында «Умырзая» тернәкләндерү үзәге балалары социаль урта юнәлеш бирү һәм хезмәт адаптациясе бүлмәсендә әлеге техниканы кызыксынып үзләштерәләр һәм үз куллары белән картиналар ясыйлар.

Лепка-балалар өчен бик мөһим шөгыль, ул иҗат, кулларның вак моторикасын үстерә, киң фикерләү, төсмер, предметлар формасы турында төшенчә. Моннан тыш, лепка (пластилиннан мәҗбүри түгел) тулаем нерв системасына яхшы тәэсир итә. Ул хәтта иң кечкенә балага да үзен оста һәм иҗат итүче итеп тоярга мөмкинлек бирә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: