"Россиянең яшь эшкуары-2018".

2018 елның 20 ноябре, сишәмбе

6 ноябрь көнне Эшкуар йортында "Россиянең яшь эшкуары – 2018 " конкурсының төбәк этабы җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы узды. Чакырылган кунаклар арасында ТР икътисад министры ФәридАбдулганиев, ТР Икътисад министрлыгы, ТР Яшьләр эшләре министрлыгы вәкилләре, шулай ук конкурсны оештыруда ярдәм иткән һәм катнашучыларның потенциалын бәяләгән жюри әгъзалары бар иде.

Татарстан Республикасы икътисад министры Фәрит Габделганиев билгеләп үткәнчә, әлеге чара эшкуарның финалга кадәр барып җитү өчен нинди күнекмәләргә ия булырга тиешлеген күрсәтә. Сайлап алу турында башкарылган эшләр моңа дәлил булып тора. «Беренче адымнарын уңышлы ясаган кешеләр алга үтте. Һәм бүген без ачык һәм үз тәҗрибәбез белән уртаклашырга әзер булган лидерларны күрәбез», - дип сөйләде Министр.

Конкурста 30 яшькә кадәрге бизнесменнар катнашты. Интернет-эшмәкәрлек, авыл хуҗалыгы, франчайзинг, социаль эшмәкәрлек, җитештерү, инновацияләр, сәүдә һәм хезмәт күрсәтү өлкәсендә иң яхшы катнашучыларны сайладылар. Иң активлар Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Әлмәт, Яшел Үзән, Баулы, Кама Тамагы һәм Буадан иде. Алтысы-бизнеста иң уңышлылары-Татарстанны 22 ноябрьдә Мәскәүдә узачак Бөтенроссия конкурсында тәкъдим итәчәк. Алар - "авыл хуҗалыгы кошларын үрчетү", Айрат Губаев ("мини-кофейнялар челтәре"), Кирилл Миняев ("икмәк җитештерү"), Ленар Латыйпов ("чимал һәм сөт продукциясе җитештерү"), Солтан Сафин "тиз туклану милли челтәре") һәм Тимур Демин ("функциональ күнегүләр студиясе").

Конкурс жюрие составында иде:

Сабиров-бизнес-инкубатор җитәкчесе

Катнашучыларның проектлары түбәндәге критерийлар буенча бәяләнде:

- Финанс күрсәткечләре;

- Идарә итү сәләте;

- Инновацион алым;

- Алга таба мавыктыру инструментлары;

- Масштаблылык;

- Импортны алыштыру;

- Кооператив өлеше;

- Бизнесның социаль әһәмияте;

- Дәүләт финанс чыганакларыннан бәйсезлек;

- Көндәшлеккә сәләтлелек;

- Уникаль сәүдә тәкъдиме.

Быел конкурсның төбәк этабында катнашу өчен 80 гариза керде. Бөтен Россия буенча конкурста илнең 60 регионыннан 2000нән артык кеше катнашты.

22 ноябрь көнне Мәскәүдә Федераль этапта финалистлар билгеләнәчәк, аларны бүләкләү 23 ноябрьдә Түбән Новгородта булачак.

«Россиянең яшь эшкуары-2018» Бөтенроссия конкурсының төбәк этабы Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды тарафыннан «Россиянең яшь эшкуары – 2018 " Бөтенроссия конкурсы турындагы Нигезләмә нигезендә уздырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: