Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Минзәлә муниципаль районындагы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хәбәр итә.

2018 елның 23 октябре, сишәмбе

Минзәлә муниципаль районы халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгечләре инвалид балалар тәрбияләүче гаиләләрне социаль тәэмин итү чараларын тормышка ашыру кысаларында балигъ булмаганнарны төрле иҗади конкурсларда катнашырга җәлеп итәләр.

2018 елның 17-23 октябрь көннәрендә социаль педагоглар Кудряшова Наталия һәм Бывалцева Ольга җитәкчелегендә социаль хезмәт алучылар ике иҗади конкурста катнаштылар: физик мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшьләр арасында VI республика иҗади конкурсында “Без – Россия гражданнары!"мин - будущее сайлаучы" номинациясендә һәм "Бала хокук дөньясында" – "Бала хокук даирәсендә"V Республика мәгълүмати - социаль видеороликлар конкурсында катнашу.

Конкурсларда физик мөмкинлекләре чикләнгән 3 бала катнашты. Ике яшь катнашучы төрле техникаларда кул эшләре башкардылар. Бер яшь катнашучы бала хокуклары турында БМО конвенциясен популярлаштыруга юнәлдерелгән видеоролик төшерүдә катнашты.

Социаль педагоглар сүзләренә караганда, мондый конкурслар иҗади сәләтләрне үстерүгә, инвалид баланы тернәкләндерү һәм социаль адаптацияләү процессына ярдәм итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: